OFERTA EDUKACYJNA

Opis placówki: Przedszkole Miejskie nr 8 funkcjonuje w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Olsztynie na osiedlu Nagórki.

Nasze przedszkole jest bardzo kameralne, panuje rodzinna, ciepła atmosfera.

To miejsce przyjazne dzieciom i rodzicom.

Funkcjonuje 6 oddziałów przedszkolnych. Liczba dzieci w oddziale wynosi 20 lub 25.

Przedszkole pracuje w godzinach 6.30 – 16.30.

Zapraszamy do obejrzenia filmu przedstawiającego nasze przedszkole:

Film - Nasze Przedszkole

Film autorstwa Pani Izabeli Marchiel oraz Pani Aniki Kubackiej

W filmie wystąpili uczniowie oraz pracownicy Przedszkola Miejskiego nr 8 w Olsztynie.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

Oferta:
​Z każdą grupą pracują dwie wychowawczynie – osoby wszechstronnie wykształcone, ciepłe, całym sercem oddane swojej pracy oraz woźna oddziałowa.

Do dyspozycji dzieci oddane są jasne, przestronne sale zajęć, łazienki, sala do zajęć ruchowo-rytmiczno-tanecznych, sala do terapii integracji sensorycznej oraz dwa place zabaw i przylegające do Zespołu tereny zielone.

Sale wyposażone są w funkcjonalne i estetyczne meble oraz  sprzęt multimedialny: rzutniki, tablice multimedialne, magiczne dywany.

Pomoce dydaktyczne są nowe, dokładnie przemyślane i dostosowane do potrzeb i zainteresowań dzieci. Dbamy, aby wszystko, co otacza nasze przedszkolaki było atrakcyjne i stymulujące rozwój oraz naturalną ciekawość świata.

Bogato wyposażona biblioteczka zapewnia dzieciom dostęp do pięknej i wartościowej literatury.

W przedszkolu realizowane są innowacje pedagogiczne, aby nasze przedszkolaki mogły korzystać z najlepszej oferty dydaktycznej:

• Przedszkolaki w świecie matematyki,
  • Oswoić emocje, Przetestować wszechświat – mali odkrywcy,
  • Funny English – angielskie zabawy dla dzieci.

Stawiamy na naukę poprzez doświadczenia, zachęcamy do własnych eksperymentów i poznawania świata poprzez działanie.

Posiłki (pierwsze i drugie śniadanie, obiad oraz podwieczorek) przygotowywane są w kuchni szkolnej. Dzieci spożywają posiłki w swoich salach.

Mimo licznych ograniczeń związanych z pandemią Przedszkole tętni życiem. Uczymy dzieci wrażliwości i empatii uczestnicząc w akcjach charytatywnych.

Wspieramy:

• Schronisko dla Zwierząt w Olsztynie,
  • Przytulisko dla Zwierząt w Łukcie,
  • Bierzemy udział w Biegu na 6 łap, Świątecznej pomocy Polakom na Kresach, Śniadaniu dla samotnych.

Organizowane są występy, inscenizacje i zabawy, do których linki, w obecnej sytuacji, udostępniane są rodzicom.

Przedszkole bierze udział w ogólnopolskich projektach i certyfikatach, takich jak: Szkoła wierna dziedzictwu, Cała Polska majsterkuje, Kulinarne fantazje, „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”, co wiąże się z podejmowaniem licznych działań: realizacji projektów edukacyjnych, organizacji warsztatów, wystaw i pokazów.

Dzięki doskonałej lokalizacji oraz połączeniom komunikacji miejskiej dzieci mają możliwość uczestniczenia w atrakcjach odbywających się poza terenem przedszkola (zajęcia w Multicentrum, Abecadle, Gazecie Olsztyńskiej, żywe lekcje, wycieczki edukacyjne).

Zajęcia z języka angielskiego odbywają się zgodnie z podstawą programową wychowania przedszkolnego we wszystkich grupach wiekowych. Są prowadzone przez wykwalifikowane nauczycielki i odbywają się w formie zabawy, a język utrwalany jest w codziennych sytuacjach.

Katecheza organizowana jest na życzenie rodziców.

Nasze przedszkolaki objęte są wszelką niezbędną pomocą psychologiczno-pedagogiczną zarówno w pracy bieżącej, jak i w trakcie zajęć specjalistycznych.

Prowadzone są:

• zajęcia logopedyczne,
  • zajęcia z psychologiem,
  • terapia SI,
  • gimnastyka korekcyjna,
  • TUS,
  • terapia ręki,
  • terapia pedagogiczna,
  • zajęcia rozwijające uzdolnienia: zajęcia umuzykalniające, artystyczne i matematyczne.