OFERTA EDUKACYJNA

Opis placówki: Przedszkole Miejskie nr 8 funkcjonuje w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Olsztynie na osiedlu Nagórki.

Nasze przedszkole jest bardzo kameralne, panuje rodzinna, ciepła atmosfera.

To miejsce przyjazne dzieciom i rodzicom.

Funkcjonuje 6 oddziałów przedszkolnych.

Liczba dzieci w oddziale wynosi 20 lub 25.

Przedszkole pracuje w godzinach 6.30 – 16.30.Oferta:
​Z każdą grupą pracują dwie wychowawczynie – osoby wszechstronnie wykształcone, ciepłe, całym sercem oddane swojej pracy – oraz woźna oddziałowa.
Do dyspozycji dzieci oddane są jasne, przestronne sale zajęć, łazienki, sala do zajęć ruchowo-rytmiczno-tanecznych, sala do terapii integracji sensorycznej oraz dwa place zabaw (w tym sensoryczny) i przylegające do Zespołu tereny zielone.

Sale wyposażone są w funkcjonalne i estetyczne meble oraz sprzęt multimedialny: rzutniki, tablice multimedialne. Dzieci mogą korzystać z dwóch magicznych dywanów.

Pomoce dydaktyczne są nowe, dokładnie przemyślane i dostosowane do potrzeb i zainteresowań dzieci. Dbamy, aby wszystko, co otacza nasze przedszkolaki było atrakcyjne i stymulujące rozwój oraz naturalną ciekawość świata.

Bogato wyposażona biblioteczka zapewnia dzieciom dostęp do pięknej i wartościowej literatury.

W przedszkolu realizowane są innowacje pedagogiczne, aby nasze przedszkolaki mogły korzystać z najlepszej oferty dydaktycznej:

 • „Przedszkolaki w świecie matematyki”

 • „Mali odkrywcy – przetestować wszechświat”

 • “English is fun – angielskie zabawy w przedszkolu”

 • „Oswoić emocje”

 • „Face to face ze światem – rozmawiasz i pomagasz”

Stawiamy na naukę poprzez doświadczenia, zachęcamy do własnych eksperymentów i poznawania świata poprzez działanie.

Posiłki (pierwsze i drugie śniadanie, obiad oraz podwieczorek) przygotowywane są w kuchni szkolnej. Dzieci spożywają posiłki w swoich salach.

Mimo licznych ograniczeń związanych z pandemią Przedszkole tętni życiem. Uczymy dzieci wrażliwości i empatii uczestnicząc w akcjach charytatywnych.

Wspieramy:

 • Schronisko dla Zwierząt w Olsztynie i Tomarynach,

 • Bierzemy udział w Świątecznej pomocy Polakom na Kresach, Wigilii dla samotnych oraz Śniadaniu dla samotnych, Szlachetnej Paczce, akcji Góra grosza, pomagamy zwierzętom przetrwać zimę poprzez zbiórkę żołędzi oraz dokarmianie ptaków.

Organizowane są występy, inscenizacje i zabawy, do których linki, w obecnej sytuacji, udostępniane są rodzicom.

Przedszkole bierze udział w ogólnopolskich projektach i certyfikatach, takich jak: “Szkoła wierna dziedzictwu”,  “Fantazje kulinarne”, „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”, “Z darami natury świat nie jest ponury”, “20 minut dla matematyki”, “Emocja”, “Sensoryczny kogel-mogel”, “Zabawa sztuką”, “Sprintem do maratonu”, co wiąże się z podejmowaniem licznych działań: realizacji projektów edukacyjnych, organizacji warsztatów, wystaw i pokazów.

Dzięki doskonałej lokalizacji oraz połączeniom komunikacji miejskiej dzieci mają możliwość uczestniczenia w atrakcjach odbywających się poza terenem przedszkola (zajęcia w Multicentrum, Abecadle, Gazecie Olsztyńskiej, żywe lekcje, wycieczki edukacyjne).

Zajęcia z języka angielskiego odbywają się zgodnie z podstawą programową wychowania przedszkolnego we wszystkich grupach wiekowych. Są prowadzone przez wykwalifikowane nauczycielki i odbywają się w formie zabawy, a język utrwalany jest w codziennych sytuacjach.

Dzieci uczą się języka angielskiego również biorąc udział w lekcjach online z dziećmi z Kenii, dzięki innowacji „Face to face ze światem – rozmawiasz i pomagasz”

Katecheza organizowana jest na życzenie rodziców.

Nasze przedszkolaki objęte są wszelką niezbędną pomocą psychologiczno-pedagogiczną zarówno w pracy bieżącej, jak i w trakcie zajęć specjalistycznych.

Prowadzone są:

 • zajęcia logopedyczne,

 • zajęcia z psychologiem,

 • terapia SI,

 • gimnastyka korekcyjna,

 • TUS,

 • terapia ręki,

 • terapia pedagogiczna,

 • zajęcia z psychologiem,

 • zajęcia rozwijające uzdolnienia: zajęcia umuzykalniające, artystyczne i matematyczne.

  Na życzenie rodziców po zajęciach przedszkolnych mogą być organizowane dodatkowe płatne zajęcia typu tańce, gimnastyka.

  Zapraszamy na stronę internetową oraz profil FB naszego przedszkola:

  http://www.pm8.zso3.olsztyn.pl/
  https://www.facebook.com/Przedszkole-Miejskie-nr-8-w-Olsztynie-108187658353137

Skip to content