Ogólnopolski projekt “Zabawa sztuką”

Cele projektu
Głównym celem Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa sztuką” jest propagowanie sztuki w korelacji z kompetencjami kluczowymi oraz zgodnie z założeniami pedagogiki freblowskiej.

Nasza realizacja:

“Festiwal twórczości”- Obchody Międzynarodowego Dnia Kropki

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Poznaliśmy genezę tego święta. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła zmieniła świat małej Vashti.

Kropka jest tylko symbolem tego dnia, a celem jest wzbudzenie wśród dzieci kreatywności, pomysłowości oraz zachęcenie ich do tworzenia , działania. Wspólnie wykonaliśmy drzewo talentów oraz piękne prace plastyczne w których główną rolę odegrała kropka.“Kolorowe kredki”- Akcja charytatywnoekologiczna.

Zorganizowaliśmy zbiórkę niepotrzebnych kredek, które następnie zostaną odnowione przez wolontariuszy. Piórniki zapełnione odrestaurowanymi kredkami są zawożone do szpitali, szkół przyszpitalnych i świetlic środowiskowych lub do fundacji wspierających dzieci. Drewniane kredki, które są w gorszym stanie, są przerabiane na kredkowe małe dzieła. Kredkowa biżuteria i inne przedmioty z kredek są przekazywane na różne aukcje charytatywne, wspierając zbiórki pieniędzy. Cieszymy się , że mogliśmy wesprzeć tak cudowną inicjatywę!

 

Edukacja przez ruch wg. Doroty Dziamskiej.

Wykonaliśmy pracę plastyczną stosując metodę edukacji przez ruch. Dzieci przy muzyce rytmicznie rysowały kreski tworząc kolorowy deszcz. Następnie wycinały parasolki i przyklejały na wspólnie wykonane tło kolorowego deszczu. Było muzycznie, rytmicznie i artystycznie:)

Skip to content