KĄCIK PSYCHOLOGA

Witam Państwa,

W związku z pandemią oraz zaleceniami władz ograniczenia kontaktów fizycznych do minimum uruchamiamy dla rodziców możliwość korzystania ze wsparcia. Jeśli potrzebujecie Państwo pomocy psychologiczno-pedagogicznej możecie się Państwo kontaktować ze mną. Z ramienia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Olsztynie sprawuję opiekę nad placówką, w której uczą się Państwa dzieci. Możecie Państwo kontaktować się ze mną w następujących terminach : wtorek, środa, czwartek – w godzinach 9.00 – 12.30 on- line poprzez Skype, nick: IwonaJopekPPPnr1Olsztyn. Jeśli nie macie Państwo dostępu do Internetu kontakt ze mną można nawiązać poprzez panią dyrektor.

Będę starała się udzielić Państwu pomocy lub skontaktuję Państwa ze specjalistami w Poradni, którzy będą mogli Państwa wesprzeć w tym trudnym czasie.

Pozdrawiam

Iwona Jopek

Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna nr 1 w Olsztynie. pedagog, psychoterapeutka, trener grupowy Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.


Zachęcamy rodziców do pomocy dzieciom w zrozumieniu sytuacji związanej z pandemią oraz łagodzenia stresu, który może się pojawić w tym czasie.

Psycholog Manuela Molina Cruz opracowała książeczkę, która może pomóc rodzicom wytłumaczyć dziecku co się obecnie dzieje. Załączamy link do strony, na której bezpłatnie możesz pobrać plik

https://www.medexpress.pl/uploads/files/20200315-121750-dzieci-koronawirus-poradnik.pdf?fbclid=IwAR1D9eCLy48DTKQ0o4Hum1LNIvJIkN7rRdJLa3z_JGRw2G1AQKhO5Kp7f58

Bajka dla dzieci na czas kwarantanny Blog Dorota Bródka, psycholog, coach, psychoterapeuta, mediator

http://dorotabrodka.pl/wp-content/uploads/2020/03/bajka-o-kwarantannie-i-wirusie-z-kolorem.pdf

Dodatkowo zachęcamy do przejrzenia materiałów przygotowanych przez E. Sabal znajdujących się w poniższej galerii.