KĄCIK PSYCHOLOGA

 

Drodzy Rodzice,

Zachęcam do zapoznania się ze sposobami na zwalczenie lęku, niepokoju oraz stresu u dzieci.

Relaksacja

 

Elżbieta Sabal, psycholog

Konsultacje dla rodziców: środa, godzina 14.00 – 15.00
tel. (89) 542 – 90 – 15 wew. 274 lub mail sabal.elzbieta@zso3.olsztyn.eu


Drodzy Rodzice,

Dzieci nie przychodzą na świat z dojrzałością emocjonalną. Rozwój emocjonalny wymaga czasu, wiedzy, cierpliwości i bezwarunkowej miłości. Postawa rodziców jest kluczowa. To opiekunowie  prowadzą pierwsze lekcje z rozpoznawania uczuć.  Dzieci naśladują emocje. Kontrola emocji zależy od ogólnego rozwoju mózgu i od relacji ze środowiskiem. To rodzice pomagają dzieciom w radzeniu sobie z emocjami, uczą, jak je pokazać, nazwać, skontrolować.

W trudnych sytuacjach ważne są: ćwiczenia oddechowe, oddychanie przeponowe, dmuchanie piórka czy baniek mydlanych. Sprawdzą się masaże, joga dla dzieci, muzykoterapia-śpiew, taniec, klaskanie do rytmu.

Ćwiczenie „Mała żabka” z książki „Uważność i spokój żabki”

https://www.youtube.com/watch?v=18SpO_lyH2Q

 

 

Dzięki ćwiczeniu dziecko uczy się poprawiać koncentrację, przez co łatwiej mu będzie zapamiętać wiele rzeczy; nie reagować impulsywnie, mieć wpływ na swój wewnętrzny świat, bez konieczności wyrzucania czegoś z siebie czy zakopywania głęboko w sobie.

Elżbieta Sabal, psycholog

Konsultacje dla rodziców: środa, godzina 14.00 – 15.00
tel. (89) 542 – 90 – 15 wew. 274 lub mail sabal.elzbieta@zso3.olsztyn.eu


 

Witam Państwa,

W związku z pandemią oraz zaleceniami władz ograniczenia kontaktów fizycznych do minimum uruchamiamy dla rodziców możliwość korzystania ze wsparcia. Jeśli potrzebujecie Państwo pomocy psychologiczno-pedagogicznej możecie się Państwo kontaktować ze mną. Z ramienia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Olsztynie sprawuję opiekę nad placówką, w której uczą się Państwa dzieci. Możecie Państwo kontaktować się ze mną w następujących terminach : wtorek, środa, czwartek – w godzinach 9.00 – 12.30 on- line poprzez Skype, nick: IwonaJopekPPPnr1Olsztyn. Jeśli nie macie Państwo dostępu do Internetu kontakt ze mną można nawiązać poprzez panią dyrektor.

Będę starała się udzielić Państwu pomocy lub skontaktuję Państwa ze specjalistami w Poradni, którzy będą mogli Państwa wesprzeć w tym trudnym czasie.

Pozdrawiam

Iwona Jopek

Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna nr 1 w Olsztynie. pedagog, psychoterapeutka, trener grupowy Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.


 

Zachęcamy rodziców do pomocy dzieciom w zrozumieniu sytuacji związanej z pandemią oraz łagodzenia stresu, który może się pojawić w tym czasie.

Psycholog Manuela Molina Cruz opracowała książeczkę, która może pomóc rodzicom wytłumaczyć dziecku co się obecnie dzieje. Załączamy link do strony, na której bezpłatnie możesz pobrać plik

https://www.medexpress.pl/uploads/files/20200315-121750-dzieci-koronawirus-poradnik.pdf?fbclid=IwAR1D9eCLy48DTKQ0o4Hum1LNIvJIkN7rRdJLa3z_JGRw2G1AQKhO5Kp7f58

Bajka dla dzieci na czas kwarantanny Blog Dorota Bródka, psycholog, coach, psychoterapeuta, mediator

http://dorotabrodka.pl/wp-content/uploads/2020/03/bajka-o-kwarantannie-i-wirusie-z-kolorem.pdf

Dodatkowo zachęcamy do przejrzenia materiałów przygotowanych przez E. Sabal znajdujących się w poniższej galerii.

Skip to content