II Grupa – Zajączki

KWIECIEŃ

  • 24 kwietnia obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Ziemi. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się jakie niebezpieczeństwa zagrażają Ziemi ze strony człowieka. Dzięki temu już wiemy co możemy zrobić, aby pomóc naszej planecie. Po zajęciach wspólnie poszliśmy „Sprzątać świat” i zasadziliśmy wraz z innymi grupami bluszcz na naszym nowym placu zabaw.

  • Przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Pisanki jak malowane! Mazurki jeszcze piękniejsze, a jakie smakowite… Kto miał szczęście mógł spróbować!

MARZEC

  • 21 marca obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Zajączki postanowiły wesprzeć osoby z Zespołem Downa i każdy z nas tego dnia miał na stopach dwie różne skarpetki, każdą innego koloru. Rozmawialiśmy na zajęciach o różnych niepełnosprawnościach, tolerancji, odmienności i akceptacji drugiego człowieka takim jaki jest.

LUTY

  • SKLEP.  Zajączki przez tydzień zamieniają się w klientów i konsumentów sklepów… A jakich? Sami zobaczcie 🙂

  • Dokarmianie ptaków zimą.
  • WALENTYNKI. 14 luty był wyjątkowym dniem dla „Zajączków”, dla nas był to przede wszystkim dzień przyjaźni. Wspólnie się bawiliśmy, tańczyliśmy, byliśmy dla siebie mili, rozdawaliśmy upominki, ale także zdobyliśmy nowe wiadomości dotyczące Walentynek i Świętego Walentego,do danej cyfry dobieraliśmy odpowiednią ilość serduszek, wyklejaliśmy według własnego pomysłu swoje serduszka. Mieliśmy również gościa, który przyszedł do nas z życzeniami oraz  z żelkowymi sercami, była to Pani Małgosia, która prowadzi z naszą grupą terapię logopedyczną. Ten dzień był dla nas pełen radości i uśmiechów.
  • Zajączki brały udział w warsztatach plastyczno-kulinarnych w “Playschool”, podczas których miały okazję stworzyć ozdobę na okna z motywem zimowym oraz samodzielnie zrobić swoją małą pizzę. Wszystkie dzieci na koniec warsztatów zgodnie stwierdziły, że bardzo im się ten dzień podobał, a ich pizze były najlepsze na świecie.

STYCZEŃ

Próbujemy wydobyć zamrożone w lodzie zabawki. Uff…! Jakie to trudne! Ale, ale… – znaleźliśmy sposób! Kto chce się dowiedzieć, niech zapyta mądrego Zajączka 🙂

GRUDZIEŃ

  •  WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE.

LISTOPAD

  • ŚWIĄTECZNE PIERNIKI. Chociaż do świąt jeszcze niecały miesiąc Zajączki już myślą o świątecznych wypiekach. Z pomocą pań praca z przygotowaniem pierniczków szła sprawnie i bez trudu. Najprzyjemniejszy moment w przygotowaniu pierników to wykrawanie ciasteczek przeróżnymi foremkami. Na blaszkach do pieczenia ciasta pojawiły się: gwiazdeczki, serduszka, choinki, księżyce, które pani Maja włożyła do piekarnika. Po kwadransie pierniczki były upieczone, a w całym przedszkolu unosił się zapach przyprawy korzennej. Pierniczki pięknie wyglądały i pysznie smakowały.

 

WRZESIEŃ

Mówiąc „motoryka” mamy na myśli ogólną sprawność fizyczną człowieka i jego zdolność do wykonywania wszelkich działalności związanych z ruchem. Zobaczcie, jak rozwijana jest motoryka mała (sprawność dłoni i palców) u Zajączków.

 

A u Zajączków zupa pełna witamin, czyli gotujemy pomidorową. Kto nie przepada za zupą, próbuje soku pomidorowego. Polecamy!

 

Skip to content