Wydarzenia z życia Przedszkolaków (rok 2017/2018)

Najważniejsze wydarzenia z życia naszych Przedszkolaków przedstawione w formie zdjęć, filmów, prezentacji multimedialnych.

Wpisy są umieszczane od najstarszych do najnowszych.

Wspólne zdjęcia poniżej. Grupowe w zakładkach : LISKI, MOTYLKI, BIEDRONKI.

Zapraszamy !!!

 

Dekoracje wrześniowe.

UROCZYSTE OTWARCIE PRZEDSZKOLA

Więcej informacji w poniższym linku:

8.09.2017 r.  –  Uroczystość z okazji otwarcia Przedszkola Miejskiego nr 8 w Olsztynie

 Tak było we wrześniu…

 

Zabawy na placu zabaw sąsiadującego Przedszkola Miejskiego nr 23 w Olsztynie  – DZIĘKUJEMY ZA GOŚCINĘ 🙂

Zapraszamy do obejrzenia FILMU.

“BĄDŹ BEZPIECZNY” – wizyta policjantów w przedszkolu.

PAŹDZIERNIK

Konkurs na najzabawniejszą dynię.

GRUDZIEŃ

 Spotkanie Lisków i Motylków w Bibliotece ZSO nr 3 w Olsztynie

STYCZEŃ

Wyjście Lisków i Motylków do Krainy Lodu w Galerii Warmińskiej

Bal Karnawałowy 2018 w przedszkolu. 

AUDYCJA MUZYCZNA  „SPOTKANIA Z PANIĄ MUZYKĄ” .

Filharmonia Warmińsko-Mazurska w Olsztynie gości często w naszym przedszkolu z ciekawymi koncertami, umożliwiając młodym słuchaczom bezpośredni kontakt z artystami. Przedszkolaki, dzięki takim występom mogą lepiej zrozumieć znaczenie różnych form i gatunków muzycznych oraz twórczość kompozytorów polskich i obcych dla rozwoju kultury muzycznej.

LUTY

MULTICENTRUM. Wyjście naszych przedszkolaków do multimedialnej placówki edukacyjnej. Dzieci miały szansę poznania i nabycia podstawowych umiejętności poruszania się w otoczeniu technologicznie zaawansowanym oraz skomputeryzowanym środowisku, w trzech blokach tematycznych: techniki, sztuki, muzyki.

“Bieg na 6 łap” to ogólnopolska akcja społeczna, zrodzona z miłości do zwierząt. Z okazji 5 urodzin „Biegu na 6 łap” w naszym przedszkolu odbyła się zbiórka karmy dla zwierząt przebywających w schronisku w Olsztynie. Udało nam się zebrać dużo zarówno suchej, jak i mokrej karmy. Przy okazji zbiórki karmy, dzieci z naszego przedszkola podczas zajęć dydaktycznych zostały uwrażliwione na potrzeby czworonogów, dzięki czemu chętnie przynosiły z rodzicami smakołyki dla zwierzaków.

Karma została przekazana 25.02.2018 w siedzibie Schroniska dla zwierząt w Olsztynie, podczas uroczystego „Biegu na 6 łap”. Udało nam się zdobyć dyplom i medal, za wspieranie czworonogów z ogromnym zaangażowaniem oraz sercem!

Zatem….do zobaczenia za rok 🙂

MARZEC

Marzec miesiącem teatru.

Święto Wiosny 

21 marca Liski, Motylki i Biedronki uroczyście powitały nową porę roku – Wiosnę. Aby podkreślić charakter tego dnia, Liski przyszły ubrane na żółto, Motylki na zielono, a Biedronki na czerwono. Na powitanie Wiosny dzieci ze wszystkich grup przygotowały wokalną prezentację i wspólny taniec.
Następnie przedszkolaki barwnym korowodem przemaszerowały ulicami naszego osiedla. Po drodze musiały jednak odnaleźć ukryte zagadki. Za ich rozwiązanie zwycięzcy otrzymali słodki upominek. Po powrocie do przedszkola dzieci w grupach wykonały pracę plastyczną – „Pani Wiosna”, za którą zostały obdarowane słodyczami. Jesteśmy pewni, że nasze starania i głośno śpiewane piosenki usłyszała Pani Wiosna i nie pozwoli już wrócić Pani Zimie ?
Chętne przedszkolaki przygotowały wraz z rodzicami kukiełkę Pani Wiosny, które zdobią korytarz przedszkola.

Warsztaty “Wielkanoc na Warmii i Mazurach” – Dom “Gazety Olsztyńskiej”.

Jak dawniej świętowano Wielkanoc? Czym różni się pisanka od kraszanki? Co kryje się pod tajemniczą nazwą “gaik-maik”?  Na czym polegało chodzenie po smaganiu? Na te i inne pytania przedszkolaki otrzymały odpowiedź podczas wizyty w Domu “Gazety Olsztyńskiej”, gdzie udali się na warsztaty wielkanocne. Jedną z wielu atrakcji było wykonanie wielkanocnego kurczaczka, którego można było zabrać do przedszkola.

KWIECIEŃ

“Nigdy nie bój się lekarza, gdy choroba się przydarza.” Spotkanie Lisków i Motylków z panią pielęgniarką ZSO nr 3 w Olsztynie.

Wycieczka do Miejskiej Komendy Policji w Olsztynie. Liski, Motylki i Biedronki miały okazję poznać bliżej pracę Policjantów, zwiedzić budynek komendy, obejrzeć policyjny sprzęt, radiowozy a także policyjną łódkę. Przedszkolaki wysłuchały również policyjnych porad dotyczących bezpieczeństwa. Dzieci wracały do przedszkola z przekonaniem, że Policjantowi można ufać i liczyć na niego w trudnych dla siebie sytuacjach. Niektórzy nawet zadeklarowali, że w przyszłości założą mundur, by pracować w miejscu swojej dzisiejszej wycieczki.

 

Zabawy wiosenne na dworze.

 

Chodnikowe mozaiki i esy-floresy.  Malowanie kredą to świetna zabawa na powietrzu. Przedszkolaki malowały to, na co miały ochotę. Bez ograniczeń, bez ingerencji. Próbowały, eksperymentowały. Poznały kilka ciekawych zabaw, między innymi “klasy”. Okazało się, że to świetna nauka liczenia oraz ćwiczenia usprawniające motorykę małą i dużą:)

 

MAJ

Wycieczka do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

“Bo Strażacy, każdy powie, że to są bohaterowie!
Swoje życie poświęcają, na ratunek przybywają.”

Ogólnopolska akcja edukacyjna “My Nie Gryziemy” w naszym przedszkolu.

17.05 dzieci z naszego przedszkola były na warsztatach organizowanych przez fundację Ewy Naworol pt. „My nie gryziemy”. Warsztaty miały na celu oswoić dzieci z psem, nauczyć bezpiecznych zachowań podczas spotkań z nieznajomym psem.
Przedszkolaki także uczyły się jak oswajać psa, czym jest pozycja „żółwika”, szukały psiego serduszka, próbowały sprzątać po pieskach, oraz dowiedziały się czym najlepiej karmić swojego pupila. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach, a w nagrodę otrzymały książeczki edukacyjne oraz balony 😉 Psem pokazowym był niebywale łagodny i chętnie współpracujący labrador Wito!
Dzieci miały okazje przytulić i głaskać psa ile dusza zapragnie.

 

Pszczelarstwo – pasja, praca i sposób na codzienne życie6 czerwca 2018 r. do naszego przedszkola przyjechali niecodzienni goście, Państwo Malinowscy z… pszczołami. Babcia i dziadek Olka z Motylków, którzy na co dzień zajmują się pszczelarstwem i posiadają swoją ekologiczną pasiekę, opowiedzieli w sposób bardzo ciekawy przedszkolakom o życiu i zwyczajach  pszczół. Dzieci słuchały o tym jak pszczoły zbierają pyłek, czym się żywią i co produkują, jak spędzają zimę. Dowiedziały się jak bardzo są to pracowite owady i jak ważne jest ich  znaczenie w przyrodzie. Pani Jadwiga opowiedziała dzieciom, jak powstaje miód i z czego się go otrzymuje, o rodzajach miodu, które różnią się kolorem,  smakiem, zapachem.  Nasi goście pokazali dzieciom mały ul i plastry miodu. Oczywiście nie obeszło się od smakowania…paluszków 😉 Pan Andrzej zwrócił również uwagę dzieciom na odpowiedzialną pracę pszczelarza. Dzieci mogły z bliska obejrzeć akcesoria pszczelarza tj. podkurzacz, specjalny kapelusz, dymkę, ramkę. Obserwowały również rój pszczół i odszukiwały królową. Na koniec każdy został obdarowany słodką niespodzianką w formie słoiczka miodu i innymi gratisami 🙂 

Spotkanie umożliwiło wszystkim bliski kontakt z produktami stworzonymi przez naturę. Dzieci zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół. Poznały odżywcze właściwości oraz walory smakowe miodów. Dziękujemy serdecznie Pani Jadwidze i Panu Andrzejowi za  miłą wizytę oraz poświęcony czas.

DZIEŃ DZIECKA 2018 r. w Przedszkolu Miejskim nr 8 w Olsztynie. Działo się, działo! Zaczęło się rozgrzewką przy najsłodszej piosence świata. Później szaleństwa na “dmuchańcach”, tworzenie balonów, łapanie baniek mydlanych… Zabawa na całego ze… Świnką Peppą!!!

Trochę filmu, więcej zdjęć, dla tych którzy choć przez chwilę chcieliby się poczuć znowu dziećmi;) Zapraszamy!!!

 

CZERWIEC

Dzień Rodziny – Piknik Rodzinny.

 

 

SIERPIEŃ

WYSTAWA INTERAKTYWNA pt. “Księżniczki i Rycerze”. Drugi miesiąc wakacji w naszym przedszkolu rozpoczął się wycieczką do bajkowego świata księżniczek i rycerzy. 3 sierpnia przedszkolaki wyruszyły do Galerii Warmińskiej na niezwykle bajkową wystawę, gdzie mogli na chwilę poczuć się jak bohaterowie przedstawionych bajek. Zabawa była przednia 🙂

  •  Wakacyjne zabawy w sali.
Skip to content