Galeria zdjęć – SÓWKI

Lipiec 2021

Gra sensoryczna. Dzieci w ramach zajęć o zmysłach stworzyły grę sensoryczną. Poznawały również różne smaki.

 

Wata cukrowa. Sówki dowiedziały się w jaki sposób powstaje wata cukrowa. Oczywiście degustacja podobała im się najbardziej:)

Olsztyńskie Kamyczki. Sówki wzięły udział w akcji polegającej na ozdabianiu, zbieraniu i szukaniu kamieni.

Gimnastyka sensoryczna.  Wzmacniamy nasze mięśnie oraz zmysły.

Sówki i Indianie. Dzieci uczestniczyły w gimnastyce metodą opowieści ruchowej. Tym razem ćwiczyliśmy z Lwem Lolkiem na dzikim zachodzie. Po intensywnych ćwiczeniach wykonaliśmy indiańskie pióropusze.

Praca plastyczna MEDUZA. Sówki poznawały świat mórz i oceanów. W ramach zajęć o podwodnym świecie wykonały pracę plastyczną “Meduza”.

Czerwiec 2021

Bezpieczne wakacje. Dzieci poznały zasady udzielania pierwszej pomocy. Dowiedziały się jak należy zachowywać się podczas pobytu w różnych wakacyjnych miejscach, poznały oznaczenia szlaków turystycznych. Wiedzą też co należy ze sobą zabrać na wyjazd nad morze, pod namiot, nad jezioro oraz w góry.

Poznajemy minerały. W ramach zajęć o rozwijaniu różnych zainteresowań, Sówki poznawały minerały i kamienie. Dowiedziały się również w jaki sposób mogą stworzyć swoją własną kolekcję minerałów.

Dzieci wzięły udział w VII edycji wydarzenia sportowego „Sprintem do maratonu”.
 
Celem wydarzenia jest promocja zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu, w tym czasu na świeżym powietrzu; popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz wyrabianie u przedszkolaków nawyku podejmowania aktywności fizycznej w życiu dorosłym.
 
Sprintem do maratonu w PM nr 8 w liczbach:
– Ilość uczestników 101
– Dystans 60 m (razem przebiegliśmy 6060 m)

Zapraszamy do obejrzenia relacji z maratonu 

https://pm8.zso3.olsztyn.pl/ogolnopolski-maraton-sportowy-sprintem-do-maratonu/

 
“Rafa koralowa” – konkurs plastyczny. Nasze przedszkolaki Julia Narbut, Stanisław Kwiatkowski oraz Kornelia Abramczyk wzięły udział w konkursie plastycznym. Gratulujemy wygranej!
 
Organizator: Przedszkole Miejskie nr 235 w Łodzi
 Cele konkursu:
• zainteresowanie dzieci podwodnym światem,
• rozwijanie kreatywności,
• doskonalenie sprawności manualnych,
• rozwijanie ekspresji plastycznej.
(rozstrzygnięcie konkursu 8.06.2021r.)

Dzień Dziecka. Tego dnia w naszej grupie odbyły się zawody sportowe na świeżym powietrzu. Było wiele niespodzianek: zwierzaczki z balonów, słodki poczęstunek, prezent dla całej grupy – gra planszowa rummikub oraz dwa hula hop, na koniec dnia obejrzeliśmy wspólnie bajkę. To był udany dzień:)

“Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie”, sówki znają już to przysłowie, wiedzą też jak być dobrym przyjacielem.

 

Nasze marzenia. W czerwcu rozmawialiśmy o naszych marzeniach. Dzieci stworzyły pracę plastyczną “Balon marzeń” na której spisaliśmy nasze największe marzenia.

 

Maj 2021

Dzień Strażaka. Dzieci poznały wiadomości na temat trudnej i niebezpiecznej pracy strażaków, utrwalały znajomość numerów alarmowych, bawiły się w matematyczne gaszenie pożaru.

Zabawy z kubeczkami. Dzieci ćwiczyły spostrzegawczość wzrokową podczas odwzorowywania wzoru  z kubeczków. Tworzyły również swoje własne budowle.

 

Chłopcy uwielbiają bawić się wspólnie klockami LEGO

 

Nasze zabawy na świeżym powietrzu.

 

Dzień Mamy i Taty. Wykonaliśmy piękne piosenki oraz tańce. Nagranie udostępniliśmy naszym kochanym Rodzicom. Przygotowaliśmy również prezenty dla Mamy i Taty.

 

Ślimaki z makaronu. Przygotowaliśmy super ślimaczki z plasteliny i  makaronu.

 

Eksperyment “Tęcza”

 

Pola wzięła udział w konkursie plastycznym pt. “Ziemia- Planeta marzeń”. Gratulujemy pięknie wykonanej pracy!

Konkurs zorganizował sklep z ciekawymi zabawkami https://maludas.pl/

 

Kwiecień 2021

Dzień książki.

 

Poznawanie wiadomości na temat swojego miasta m.in. Oglądanie legendy o Św. Jakubie, panoramy miasta z lotu drona, wykonanie pracy plastycznej pt. “Zamek Olsztyński”.

 

SŁOWNIK WARMIŃSKI. Dzieci poznały gwarę warmińską, stworzyły własny słownik.

 

DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO. Dzieci w tym dniu poznawały ciekawostki  na temat Wielkiej Brytanii. Zobaczyły najsłynniejsze zabytki oraz potrawy pochodzące z Anglii. Wykonały Bread and butter pudding- jeden z przysmaków podawany do popołudniowej herbatki. Wszystkim smakowało:) Były również zabawy i piosenki w j. angielskim. Na koniec obejrzeliśmy bajkę “Miś Paddington” , gdzie rozpoznaliśmy już doskonale angielskie budowle oraz potrawy.

 

DZIEŃ ZIEMI. Sówki w ramach Dnia Ziemi wykonały ekologiczną grę planszową dla grupy Biedronki o tematyce ochrony środowiska. Dowiedziały się również, jak i dlaczego należy dbać o naszą planetę.

 

Marzec 2021

Liczymy kwiaty. Zajęcia matematyczne. Sówki klasyfikowały kwiatki, potem je przeliczały, porównały , których jest więcej, a których mniej.

 

“W marcu jak w garncu”- sówki już wiedzą , co oznacza to powiedzenie, dowiedziały się na zajęciach. Wykonały również związaną z nim pracę plastyczną.

 

 

Zakładamy zielony ogródek. Dzieci poznały warunki niezbędne roślinom do wzrostu oraz cykl życia roślin. Sówki z dużą radością zamieniły się w małych ogrodników – samodzielnie siały owies, fasolę, groszek pachnący, rzeżuchę, słonecznik i cebulę na szczypiorek, kącik upiększyły wiosennymi kwiatami przyniesionymi z domu. 

 

Gimnastyka metodą opowieści ruchowej. Ruch to zdrowie! każda sówka wam to powie:)

 

Malujemy wiosnę do słuchanej muzyki klasycznej.

 

Poznajemy symetrię. Dzieci rozwijały spostrzegawczość, koncentrację oraz koordynację wzrokowo ruchową wykonując ćwiczenia symetryczne.

 

Pierwszy dzień wiosny w sówkach. Tego dnia sówki na znak wsparcia z osobami z zespołem Downa założyły do przedszkola dwie różne skarpetki, wykonały również pracę plastyczną. Na spacerze dzielnie żegnały zimę oraz witały wiosnę.

 

Zwiedzamy KĄCIK WARMIŃSKI. Na naszym holu przedszkolnym został zorganizowany kącik w którym dzieci zapoznawały się z tradycjami dawnej Warmii. Wiedza ta pozwala dzieciom odkrywać swoją tożsamość regionalną. Dziękujemy ślicznie wszystkim rodzicom, którzy pomogli nam w zorganizowaniu kącika.

Praca plastyczna “Żabka”. Sówki ćwiczyły sprawność manualną wykonując pracę plastyczną.

Luty 2021

Projekt “Zabawki”. Dzieci podczas projektu dowiedziały się  jak i z czego produkuje się zabawki. Stworzyły w sali fabrykę zabawek, gdzie samodzielnie wykonywały zabawki, które wykorzystały później do zabawy w sklep z zabawkami. Dowiedziały się również w co i czym bawili się ich rodzice i dziadkowie oraz uczestniczyły w ciekawych eksperymentach, które przysporzyły im wiele  radości i inspiracji do podobnych zabaw w domu z rodzicami.

Styczeń 2021

Sówki wspólnie uczestniczyły w tańcach i zabawach na balu karnawałowym.

Wiemy już jakie mamy pory roku oraz znamy nazwy dni tygodnia. W styczniu poznawaliśmy nazwy miesięcy. Codziennie zmieniamy nasz kalendarz grupowy.

Bawimy się na śniegu.

Grudzień 2020

Podczas zabaw swobodnych bawimy się wesoło wszyscy razem.

Poznajemy świat dinozaurów.

Zbliżają się święta, sówki udekorowały choinkę oraz grały w świąteczne gry.

Sówki upiekły pyszne pierniki.

Przedstawienie świąteczne pt. “Ratujemy Święta”

Projekt “Emocje”. Podczas całego tygodnia Sówki poznawały różne emocje oraz sposoby radzenia sobie z nimi.

 

Mikołajki. Sówki odwiedził Mikołaj, zostawił wspaniałe upominki. Dzieci tego dnia bawiły się wesoło wykonując Mikołajkowe zadania.

 

Listopad 2020

Andrzejki.

Podczas zabaw swobodnych z chęcią ćwiczymy rozpoznawanie figur oraz cyfr oraz wzmacniamy nasze ręce

Owocowe bingo.

W ramach zajęć o zdrowym odżywianiu sówki zrobiły owocowe szaszłyki oraz poznały piramidę zdrowego żywienia i aktywności fizycznej.

Dzień Niepodległości. Sówki zaśpiewały HYMN POLSKI. Poznały również symbole Polski. Wykonały pracę plastyczną oraz grały w grę “Bingo”, związaną z symbolami i wydarzeniami z naszego kraju.

Dzień Jeża

Dzień klocków LEGO

Obchodziliśmy Dzień Klocków LEGO. Dzieci przeliczały klocki, porównywały ilość, wskazywały klocki od prawej i od lewej strony, budowały w grupach różne postacie, a na koniec bawiły się wspólnie zbudowanymi z klocków kostkami.

Poznajemy zawody

Sówki opowiadały o zawodach wykonywanych przez swoich rodziców. Poznawały również inne zawody oraz dopasowywały do nich atrybuty.

Mali projektanci

Dzieci poznały zawód projektanta. Wykonały w grupach projekt swojego wymarzonego pokoju.

Matematyka

Sówki klasyfikowały figury geometryczne wg. własnego pomysłu. Układały je na narysowanych półkach. Potem wszystkie figury policzyły i porównały o ile jest ich więcej i o ile mniej.

Październik 2020

Zabawy jesienne sówek

 

Doświadczenia z wodą. Sówki sprawdzały, które przedmioty pływają , a które toną w wodzie.

Poznajemy figury geometryczne

Pieczemy zdrowy chleb

Co z czego otrzymujemy? z wizytą w cukrowni i mleczarni – zabawy badawcze

 

 

Praca plastyczna “Wiewiórka”. Malujemy farbami. Wiemy już jaki kolor powstanie kiedy połączymy żółty i czerwony.

Warsztaty teatralne. W ramach projektu “119 nowych możliwości” uczestniczyliśmy w warsztatach teatralnych na których dzieci poznały rodzaje lalek używanych podczas przedstawień, dowiedziały się na czym polega zawód lalkarza oraz jak porusza się poszczególnymi rekwizytami.

Konkurs “Drzewo Pani Jesieni”. Sówki wspólnie wykonały pracę plastyczną na konkurs pt. “Drzewo Pani Jesieni”. Dzieci techniką frotażu zrobiły liście, rozcierały plasteliną, nawlekały jarzębinę, wydzierały z papieru, malowały farbami, kolorowały i oczywiście wszystkie elementy przykleiły na wspólnie zrobione drzewo. Pracy było dużo , ale radości ze współpracy jeszcze więcej!

Wrzesień 2020

Uczymy się kodowania.

Dzień chłopaka.

Dziewczynki zrobiły chłopcom miłą niespodziankę z okazji ich święta. Wszyscy świetnie się bawili!:)

Programowanie.

Sówki zaprojektowały drogę do przedszkola z pomocą ozobota. Ten mały robot zabiera dzieci w niesamowitą przygodę rysowania, rozwiązywania problemów i pracy grupowej. Za pomocą kolorowych kodów (na kartce papieru) dzieci programują zadania, które wykonuje robot. Dzięki robotowi dzieci w namacalny sposób przekonują się o tym, że programowanie jest niezwykle praktyczną dziedziną, która wykorzystywana jest w każdym obszarze ludzkiego życia.

Eksperymenty.

Sówki brały udział w eksperymentach podczas zajęć w ramach projektu “119 nowych możliwości”

Pierwszy dzień jesieni.

Dzieci w grupach wykonywały zadania matematyczne przy użyciu materiału przyrodniczego. Na koniec intensywnej pracy relaksowały się przy spokojnej muzyce.

Sówki wykonały pracę plastyczną “Jesienny las”. Podczas wykonywania pracy ćwiczyliśmy wycinanie.

Jesienne liczenie“- zajęcia matematyczne.

 

Skąd się wzięła nazwa wrzesień? Sówki doskonale wiedzą:)

 

Sówki podczas zabawy wzmacniają swoje ręce, ćwiczą spostrzegawczość i uczą się kodowania

Sówki uczą się bezpieczeństwa na drodze.

Zabawy na naszym sensorycznym placu zabaw.

Skip to content