Galeria zdjęć SÓWKI 2021/2022

Czerwiec 2022

Dzień Dziecka z Fabryką Przygód

Matematyczna gąsienica

Maj 2022

Wycieczka do Galerii BWA

Nasze biedronki

Robimy żelki

Gimnastyka

Zajęcia badawcze “Mieszkańcy łąki”

Dbamy o przedszkolny ogródek

Kwiecień 2022

Makieta wiejskiego podwórka

Charytatywny Kiermasz Wielkanocny

Marzec 2022

Dzień Kobiet

Kodowanie na dywanie

Luty 2022

Walentynki

Styczeń 2022

Dzień Babci i Dziadka

Grudzień 2021

Przedstawienie świąteczne

Sówki udekorowały w sali choinkę.

Listopad 2021

Dzień Misia. Sówki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach oraz wykonały pracę plastyczną z włóczki. Odwiedził nas również Miś, którego nauczyliśmy tańca i piosenki. Miś w podziękowaniu poczęstował nas pysznymi żelkami. To był udany dzień!

Zdrowe kanapki. Sówki samodzielnie wykonały kanapki z przyniesionych z domu zdrowych produktów. Zrobione własnoręcznie smakowały jeszcze bardziej:)

Piramida zdrowego żywienia i aktywności fizycznej. Dzieci podczas zajęć o zdrowym odżywianiu dowiedziały się co i w jakich ilościach należy jeść, jakie witaminy mają warzywa i owoce, wykonały wspólnie piramidę zdrowego żywienia i aktywności fizycznej budując ją z klocków.

Jak powstaje chleb. Dzieci dowiedziały się jak powstaje mąka oraz na czym polega praca piekarza. Zapoznały się z różnymi rodzajami pieczywa oraz składnikami potrzebnymi do jego wypieku. Poznały etapy powstawania pieczywa. Uświadomiły sobie, że chleb jest wynikiem ciężkiej pracy wielu ludzi.

Gimnastyka w sówkach. Wzmacniamy nasze ciało poprzez wykonywanie różnych ćwiczeń gimnastycznych.

Pokonujemy tor przeszkód

Dzień Niepodległości. Z okazji Dnia Niepodległości dzieci przygotowały przedstawienie. Zaśpiewaliśmy również wspólnie Hymn Polski.

Październik 2021

Sówki uczą się dodawania i odejmowania podczas wspólnej zabawy w sklep.

Na zajęciach o wodzie dzieci poznały obieg wody w przyrodzie, dowiedziały się jak bardzo woda potrzebna jest nam do życia, jak należy ją oszczędzać oraz wspólnie wykonały pracę plastyczną “Chmurka”.

Poznajemy figury. Sówki podczas zajęć o figurach uczyły się mierzenia różnymi sposobami, stworzyły wspólnie  grę, układały figury z własnych ciał.

“Deszczowy parasol”- grupowe wykonanie pracy plastycznej przy muzyce.

Sówki wykonały sensoryczne drzewo Pani Jesieni oraz ćwiczyły rączki rozcierając plastelinę podczas wykonywania pracy plastycznej “Wiewiórka”.

Praca plastyczna “Przetwory”.

Wycieczka do stadniny koni.

Wrzesień 2021

Sówki w ramach projektu ogólnopolskiego “Sensoryczny kogel-mogel” pokonały sensoryczny tor przeszkód.

Dzieci z okazji pierwszego dnia Jesieni wykonały w zespołach portrety Pani Jesieni wykorzystując jej dary – liście, kasztany, żołędzie, jarzębinę…

Dzień Chłopaka. Obchodziliśmy święto chłopców. Tego dnia były zabawy na współpracę, dużo ruchu oraz oczywiście prezenty:) dziewczynki samodzielnie przygotowały opakowania na prezenty dla swoich kolegów. Każdy chłopiec był bardzo zadowolony:)

Dzień Przedszkolaka.

Praca plastyczna SOWA. Dzieci ćwiczyły sprawność manualną oraz kreatywność podczas wykonywania pracy plastycznej.

Zabawa w sklep. W naszej sali zorganizowaliśmy sklep. Dzieci ustalały ceny towarów, umieszczały je na półkach, uczyły się dodawania i odejmowania płacąc za kupowane rzeczy.

Bezpieczeństwo na drodze. Sówki w ramach zajęć o bezpieczeństwie zorganizowały zabawę w skrzyżowanie. Poznały znaki obowiązujące na drodze, dowiedziały się jak bezpiecznie zachowywać się podczas przechodzenia przez ulicę.

Dzień Kropki. Sówki obchodziły Dzień Kropki. Jest to święto inności, kreatywności i rozwijania ukrytego potencjału, bo przecież każdy ma talent, tylko nie zawsze umiemy go odkryć, potrzebujemy kogoś kto ten talent w nas zauważy. Obejrzeliśmy film o dziewczynce Vashti, która również odkryła w sobie talent. Zrobiliśmy pracę plastyczną, każda sówka poczuła się jak prawdziwy artysta.

Poznajemy się. Pierwszy tydzień w “Sówkach” minął na powitaniu nowych dzieci w grupie. Poznawaliśmy siebie nawzajem poprzez wspólne zabawy.

Skip to content