Galeria zdjęć – PSZCZÓŁKI

Czerwiec 2021

Dzień Dziecka

1.06 br.obchodzilśmy Dzień Dziecka.
Był to dla Pszczółek,dzień pełen wyzwań,zagadek którym towarzyszyło wiele radości i emocji.
Dzieci tego dnia otrzymały list ,z którego się dowiedziały ,że będą poszukiwały zaginionego skarbu. Aby do niego dotrzeć musiały rozwiązać różne zagadki. Po rozwiązaniu wszystkich zagadek dzieci dotarły do skrzyni ze skarbem. Otrzymały również pamiątkowe dyplomy.
Dzieci wzięły udział w VII edycji wydarzenia sportowego „Sprintem do maratonu”.
 
Celem wydarzenia jest promocja zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu, w tym czasu na świeżym powietrzu; popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz wyrabianie u przedszkolaków nawyku podejmowania aktywności fizycznej w życiu dorosłym.
 
Sprintem do maratonu w PM nr 8 w liczbach:
– Ilość uczestników 101
– Dystans 60 m (razem przebiegliśmy 6060 m)

Zapraszamy do obejrzenia relacji z maratonu 

https://pm8.zso3.olsztyn.pl/ogolnopolski-maraton-sportowy-sprintem-do-maratonu/

Maj 2021

“Dzień Mamy i Taty”

26 maja obchodziliśmy  “Dzień Mamy i Taty”. Tego dnia Pszczółki zaprezentowały wierszyki i piosenki. Było bardzo uroczyście i wesoło.

“Witaj Majowa Jutrzenko”

Dzieci z grupy Pszczółki przygotowały występ z okazji Świąt Majowych.
Było przedstawienie ,a także taniec i pieśni o charakterze patriotycznym.

“Legenda o Świętym Jakubie-patronie Olsztyna”

W ramach realizacji projektu Szkoła wierna dziecictwu” 
Grupa Pszczółki przygotowała i przedstawiła przedstawienie związane z legendą o Świętym Jakubie -patronie Olsztyna. Dzieci pięknie recytowały swoje wierszyki oraz zaśpiewały piosenkę o Świętym Jakubie.

Z okazji Światowego Dnia Pszczół podczas zajęć dydaktycznych przeprowadzono wiele działań, których celem było budzenie świadomości u dzieci o pożyteczności pszczół, pokonywanie strachu przed tymi owadami, ale również pomoc pszczołom w ich przetrwaniu.

Tego dnia dzieci brały udział w zajęciach tanecznych i plastycznych.
 

Pszczółki  z wielkim zaangażowaniem przygotowały sałatkę jarzynowa, a następnie ze smakiem zjadły przygotowaną przez siebie sałatkę.

 

Kwiecień 2021

“Światowy Dzień Ziemi”

22 kwietnia br. obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Jest to największe ekologiczne święto światowe. Podczas zajęć i zabaw dzieci dowiedziały się jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Pszółki brały udział w zajęciach plastycznych.

 

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH. W tym dniu Pszczółki przyniosły do przedszkola swoje ulubione książeczki i z ogromną radością zaprezentowały je kolegom i koleżankom. Przedszkolaki poznały również budowę książki oraz etapy jej powstawania. Pszczółki wykonały piękne zakładki do książek.

 

“Kolorowy potwór”-poznajemy emocje.

Na podstawie książki “Kolorowy potwór” A.Llenas ,dzieci poznały różne emocje ,które im nieustannie towarzyszą. Prosta i zabawna historia wprowadziła dzieci w fascynujący język uczuć. 

Marzec 2021

“Światowy Dzień Zespołu Downa”

21 marca w pierwszy dzień wiosny obchodzony jest na całym świecie Światowy Dzień Zespołu Downa.

Pszczółki  w poniedziałek 22.03 przyszły do przedszkola w dwóch różnych skarpetkach. Tym gestem przyłączyliśmy się do ogólnoświatowej akcji, a  kolorowe skarpetki były dla nas symbolem solidarności, tolerancji, jedności z osobami z zespołem Downa. 
Dzieci wykonały również piękne prace plastyczne.

 

DZIEŃ MATEMATYKI

12 Marca obchodziliśmy  Dzień Matematyki. Tego dnia Pszczółki rozwiązywały wiele zagadek matematycznych m.in.:
– łamanie kodów-zadaniem dzieci było poprzez przeliczanie dopasowanie odpowiedniego kluczyka do kłódki i 
otworzenie jej, w celu sprawdzenia prawidłowości wykonania zadania,
– korzystając z nowoczesnych technlogogii, dzieci wspólnie z robotem Mind poznały język programowania. 
Wybraliśmy się do krainy  Figurolandii,w krainie tej wszystko było w kształcie z figur geometrycznych. Następnie dzieci wspólnie wykonały swoją  krainę Figurolandii
 

Tworzymy swoje pola.

W ramach realizowanych zajęć edukacyjnych, dzieci zapoznały się z mieszkańcami łąki oraz pola. Dowiedziały się jak wygląda praca na polu w różnych porach roku. Podsumowaniem cyklu zajęć ,było wykonanie sensorycznej pracy przestrzennej. Pszczółki z dużą dbałości i ogromny zaangażowaniem wykonały powierzone im zadanie.

 

Luty 2021

Dzień Dinozaura.

Dnia 26.02 obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Tego dnia rozmawialiśmy o prehistorycznych stworach, które niegdyś zamieszkiwały naszą planetę. Pawełek przygotował bardzo ciekawą prezentację multimedialną,którą rewelacyjnie przedstawił. Podczas słuchania jej przenieśliśmy się w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat. Wykonaliśmy makietę oraz skamieliny. Tego dnia nie zabrakło również zabaw ruchowych.

 

Projekt pieniądze.Podczas tygodniowego cyklu zajęć dzieci poznały historię i etapy powstawania pieniędzy. Dowiedziały się w jaki sposób można oszczędzać i przechowywać pieniądze.

Wprowadzeniem do zajęć było wspólne stworzenie siatki pytań i mapy myśli przedszkola na w/w temat. Podsumowaniem cyklu zajęć była zabawa w sklep. 
 

Mój przyjaciel Necio. Dnia 9.02 obchodzony był Ogólnoświatowy  Dzień Bezpiecznego Internetu.

Pszczółki w ramach wspomnianego dnia zostały zapoznane z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z internetu poprzez wysłuchały bajki ” Necio.pl”. Wykonały wspólnie robota Necio i wystąpiły w przedstawieniu “Mój przyjaciel Necio”.
 

Walentynki
11 lutego obchodziliśmy w naszej grupie Walentynki. Tego dnia dzieci ubrały się na czerwono i tym samym zapoczątkowały dzień miłych wrażeń. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: zagrały w Walentynkowe memory, zapoznały się z podstawowymi wiadomościami na temat tego święta. Uczestniczyły w zabawach taneczno-ruchowych. Na koniec każde dziecko otrzymało walentynkę oraz walentynkowe baloniki.
 
 
Tłusty czwartek
Tego dnia Pszczółki, zgodnie z tradycją związaną z Tłustym Czwartkiem przygotowały z niewielką pomocą Pań, pyszne pączki. Poznały również zwyczaje oraz historię tego dnia. Dzieci świetnie się bawił w zabawach muzyczno-ruchowych oraz tanecznych. Gdy nadeszła pora z wielkim apetytem zajadały się pączkami. Powyższe działania są doskonałym sposobem, aby w ciekawy dla dzieci sposób tworzyć okazje do poznawania i kultywowania zwyczajów i tradycji polskiej.
 
Pomagamy ptakom przetrwać zimę
Pszczółki w ramach zajęć edukacyjnych dowiedziały się w jaki sposób możemy pomóc ptakom przetrwać zimę. Dowiedziały się również, czym można dokarmiać ptaki, poznały ptaki zimujące w Polsce. Wspólnie wykonaliśmy karmniki i każdego dnia dbamy o to, aby stołówka dla naszych skrzydlatych gości była zawsze pełna smakołyków. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i przyniesienie smakołyków, dla naszych skrzydlatych przyjaciół, zachęcamy do dalszej współpracy.
Dokarmiając ptaki dzieci uświadamiają sobie, że bez ich pomocy wiele ptaków mogłoby nie przeżyć trudnych zimowych warunków. Jest to również doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności oraz wrażliwości na losy zwierząt

Styczeń 2021

Karnawał to czas balów i tanecznych szaleństw ,którym towarzyszy muzyka. Pszczółki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca oraz różnych zabaw. Miłe wspomnienia,na pewno na długo pozostaną w pamięci przedszkolaków. 

Pszczółki z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowały specjalny program artystyczny, śpiewały piosenki, recytowały wiersze i tańczyły.

Zabawy na śniegu

Grudzień 2020

Opowieść Gwiazdki- Jasełka

Szlachetna paczka

Idą Święta….. wspólne pieczenie pierniczków szwedzkich🤗

Listopad 2020

Andrzejki

Dzień Pluszowego Misia

Zdrowy przedszkolak. Zdrowo się odżywiamy i o siebie dbamy.

Zajęcia plastyczne. W świecie dinozaurów.

Zajęcia sportowe- “Jesteśmy małymi odkrywcami czyli archeologami”.

Zajęcia plastyczne o zwierzętach

Zajęcia metodą “6 klocków”

Dzień Dyni

11 Listopada- Dzień Niepodległości. Pszczółki  przygotowały uroczystość, podczas której zaprezentowały wiersze i pieśni patriotyczne na temat naszego kraju i jego symboli narodowych. W dniu 10 listopada o godz.11:11 wspólnie odśpiewaliśmy hymn państwowy. 

Dzień Postaci z Bajek. Zajęcia  rozpoczęły się krótką pogadanką i burzą mózgów na temat tego, czym jest bajka, jaki niesie ze sobą morał, i kto wymyśla i pisze bajki. Dzieci przekonały się, że dzięki nim można przenieść się w wyobraźni w inny świat, kolorowy, piękny i tajemniczy, ale czasami także mroczny i groźny. W trakcie zajęć dzieci uczestniczyły w quizach, podczas których wykazywały się wiedzą i znajomością najpopularniejszych bajek oraz postaci bajkowych, odgadywały zagadki, a także brały udział w grach i zabawach ruchowych związanych z tematyką zajęć. Zainteresowanie wśród dzieci wzbudziła także zabawa zręcznościowa, polegająca na oddzielaniu grochu i fasoli od kaszy. Zachęcamy do codziennego wspólnego czytania bajek!

Mali architekci

Wielkie ważenie. Potrafię zważyć misia i lalę.Podczas zajęć dzieci poznały różne rodzaje wag oraz historię powstania pierwszej wagi.
W trakcie zajęć dzieci wykonały szereg aktywności dotyczących pojęcia wagi. Wszystkie one były zainspirowane metodą prof. dr hab. Edyty Gruszczyk- Kolczyńskiej. Pszczółki w zespołach stworzyły swoje wagi szalkowe, następnie ważyły różne przedmioty, porównywały wagę, zapisywały wyniki. 

Październik 2020

Las w słoiku. Pszczółki wykonały unikalne kompozycje. Najpierw dzieci polisensorycznie poznawały leśne dary, min. patyki, korę, szyszki, żołędzie, kamyki, mech, które następnie wkładały do słoików tworząc z nich piękną namiastkę lasu. W sali unosił się zapach prawdziwego lasu, a dzieci z dumą podziwiały swój las w słoiku

Wrzesień 2020

Z okazji Dnia Chłopaka dziewczynki w grupie “Pszczółki” przygotowały dla swoich kolegów słodki poczęstunek, życzenia ,prezenty oraz zatańczyły. Świetnie się bawiąc, wszyscy uczestniczyli we wspólnych zabawach.

Zabawy na placu zabaw

Robimy grzybki

Jesienne eksperymenty

Dom pod grzybem

Dzień Przedszkolaka

Przedszkolak bezpieczny na drodze

 

Skip to content