Galeria zdjęć – LISKI

Czerwiec 2021

Dzieci wzięły udział w VII edycji wydarzenia sportowego „Sprintem do maratonu”.
 
Celem wydarzenia jest promocja zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu, w tym czasu na świeżym powietrzu; popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz wyrabianie u przedszkolaków nawyku podejmowania aktywności fizycznej w życiu dorosłym.
 
Sprintem do maratonu w PM nr 8 w liczbach:
– Ilość uczestników 101
– Dystans 60 m (razem przebiegliśmy 6060 m)

Zapraszamy do obejrzenia relacji z maratonu 

https://pm8.zso3.olsztyn.pl/ogolnopolski-maraton-sportowy-sprintem-do-maratonu/

Kwiecień 2021

W kwietniu realizowaliśmy blok tematyczny dotyczący ochrony środowiska. Dowiedzieliśmy się, jak możemy dbać o najbliższe otoczenie, w jaki sposób oszczędzać energię elektryczną. Dzieci segregowały śmieci , przyklejały je do poszczególnych pojemników. Wykonały również prace plastyczną.

 

Marzec 2021

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych sadziliśmy rzeżuchę. Dzieci dowiedziały się, jaka jest budowa kwiata oraz jak należy o nie dbać. 

 

Luty 2021

17 lutego obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Kota. W tym dniu wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół. Dzieci oglądały ilustracje przedstawiające różne koty, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz ciekawostkami dotyczącymi ich życia. Brały udział w zabawach ruchowych i ćwiczeniach grafomotorycznych

 

Wizyta w szkole. W dniu 2.02 byliśmy w SP 25 aby zobaczyć, jak wygląda nauka w szkole i oglądaliśmy eksponaty przyrodnicze.

 

 W naszej grupie obchodziliśmy walentynki. Każdy mógł zrobić walentynkę dla osoby, którą bardzo lubi. Następnie wszyscy otrzymali piękne walentynki od swoich przyjaciół. 

 

Styczeń 2021

29 stycznia odbył się w naszej grupie Bal karnawałowy. Dzieci przebrane w różne kolorowe stroje mogły zaprezentować swoje umiejętności taneczne oraz brały udział w zabawach muzyczno-ruchowych. Zabawa była bardzo udana !

 

Grudzień 2020

Wspólne pieczenie świątecznych pierniczków

W tym tygodniu Liski robiły pracę plastyczną “Zimowe rękawiczki”. Podczas zabawy na śniegu poznaliśmy jego właściwości oraz zbudowaliśmy śnieżne kule. 

Listopad 2020

Dziś obchodziliśmy Dzień Klocków LEGO. Dzieci przeliczały klocki, układały za ich pomocą zdania, liczyły wyrazy w zdaniach, odwzorowywały budowlę na kartce.

Październik 2020

“Piekę rogaliki, jak z mamą”. W tym tygodniu uczyliśmy się piec rogaliki. umyliśmy porządnie ręce, a potem wsypaliśmy składniki, wyrobiliśmy ciasto, wałkowaliśmy je i cięliśmy na trójkąty. na trójkąt kładliśmy marmoladę i zawijaliśmy rogalika. zjedliśmy je na drugie śniadanie. Były pyszne.

“Co z czego otrzymujemy?”- zajęcia prowadzone metodą projektu.

Dzieci poznawały właściwości fizyczne gliny, piasku, a także produkty otrzymywane z mąki , mleka oraz wełny.

Spiżarnia pani wiewiórki – układanie elementów (szyszki, orzechy i żołędzie) na pólkach w spiżarni – nauka liczebników porządkowych oraz dokładanie elementów, aby na półce było 6 – dopełnianie do 6.

Zabawy z matą – Do którego kubeczka trafi klocek/tygrys? Dzieci odczytywały trasę podaną za pomocą strzałek.

Warsztaty teatralne w ramach projektu “119 nowych możliwości”

Robimy zdrowe soki z owoców sezonowych

Wrzesień 2020

Zajęcia eksperymentalne w ramach projektu “119 nowych możliwości”

Pierwszy dzień jesieni w liskach

Zabawy matematyczne – Domino

Liski grają na dzwonkach

Skip to content