Galeria zdjęć – BIEDRONKI

Czerwiec 2021

Dzieci wzięły udział w VII edycji wydarzenia sportowego „Sprintem do maratonu”.
 
Celem wydarzenia jest promocja zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu, w tym czasu na świeżym powietrzu; popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz wyrabianie u przedszkolaków nawyku podejmowania aktywności fizycznej w życiu dorosłym.
 
Sprintem do maratonu w PM nr 8 w liczbach:
– Ilość uczestników 101
– Dystans 60 m (razem przebiegliśmy 6060 m)

Zapraszamy do obejrzenia relacji z maratonu 

https://pm8.zso3.olsztyn.pl/ogolnopolski-maraton-sportowy-sprintem-do-maratonu/

Kwiecień 2021

Z okazji Dnia Języka Angielskiego dzieci z naszej grupy poznały tradycje angielskie, zwyczaje, ulubione potrawy, najsłynniejsze budowle, rodzinę królewską oraz flagę Wielkiej Brytanii. Dzieci pokolorowały flagę Wielkiej Brytanii, obejrzały prezentację i krótki filmik o królowej Elżbiecie. Oprócz tego zrobiliśmy sobie tradycyjny ”five o’clock” czyli ”herbatka o piątej”. Do herbatki dzieci otrzymały tradycyjne ”ginger bells” czyli korzenne ciasteczka.

 

W kwietniu realizowaliśmy blok tematyczny dotyczący ochrony środowiska. Dowiedzieliśmy się, jak możemy dbać o najbliższe otoczenie, w jaki sposób oszczędzać energię elektryczną, wodę i papier. Wykonaliśmy plakat o Segregacji śmieci oraz zagraliśmy w grę ekologiczną którą otrzymaliśmy od starszej grupy- Sówek. Dzieci musiały wykonać różne zadania aby posprzątać naszą planetę. Za każde wykonane zadanie, wyrzucaliśmy do kosza papierek po cukierku, który był na planszy. Oprócz tego wykonaliśmy karty pracy, w których dzieci musiały połączyć pojemniki z odpadami oraz pokolorować pojemniki na odpowiednie kolory. Biedronkom bardzo podobały się takie zadania i zgłębianie tematu  ochrony naszej planety właśnie w takiej formie. Z okazji Dnia Ziemi zasadziliśmy również kwiaty – hortensje w skrzynce umieszczonej przed placem zabaw. Teraz podczas wyjść na plac zabaw będziemy doglądać nasze rośliny, obserwować czy wzrastają i czy mają odpowiednie warunki. 

Marzec 2021

Przed świętami wielkanocnymi postanowiliśmy zasadzić owies. Wszystkie dzieci z naszej grupy przyniosły swoje doniczki i zasadziły w niej owies. Po zasadzeniu i przykryciu ziemią, dzieci podlewały swoje rośliny i ustawiły je w nasłonecznionym miejscu.  Nasze Biedronki bardzo dbały o swoje roślinki i doglądały ich,  a przed świętami dzieci zabrały swój owies do domu.

Z okazji Dnia Mężczyzny chłopcy otrzymali upominki od naszych dziewczynek. Byli bardzo zaskoczeni, ale również bardzo zadowoleni z otrzymanych prezentów. Dziewczynki zaśpiewały chłopcom Sto Lat i złożyły piękne życzenia.

 

Z okazji Dnia Kobiet dziewczynki z naszej grupy otrzymały od chłopców książeczki i pamiątkowe dyplomy. Chłopcy zaśpiewali dziewczynkom Sto Lat. Nasze dziewczynki były bardzo zaskoczone i zadowolone z otrzymanych upominków.

 

Z pomocą rodziców przygotowaliśmy i zwiedzaliśmy kącik Warmiński. Poznawaliśmy m.in. strój warmiński, miasta naszego regionu, oglądaliśmy zdjęcia Olsztyna dawniej i dziś. Poznaliśmy historię bab pruskich w naszym regionie. Oglądaliśmy zwierzęta występujące w naszym regionie. Oprócz tego zwiedziliśmy nasz Zamek Kapituły Warmińskiej, Muzeum Warmii i Mazur ( obecnie udało nam się zwiedzić on-line). Obejrzeliśmy znajdujące się tam komnaty, obrazy. Po naszej wirtualnej wycieczce wykonaliśmy pracę plastyczną- zamek Kapituły Warmińskiej. Zdobyliśmy dużą wiedzę o naszym regionie.

 

Luty 2021

Dzieci z naszej grupy z okazji walentynek otrzymały balony w kształcie serca i naklejki. Z tej okazji nasza grupa wykonała również czapki w kształcie serca na głowę. Były to pierwsze walentynki naszych Biedronek.  Dzieci świętowały walentynki wspólnie i bardzo cieszyły się z otrzymanych upominków.

 

Nasze Biedronki bardzo lubią zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej, a  uśmiech nie schodzi z ich twarzy. Zawsze jest kolorowo i bardzo wesoło.

 

 W lutym miał miejsce bal karnawałowy. Dzieci przebrały się i chętnie uczestniczyły w przygotowanych zabawach. Wszyscy byli bardzo uśmiechnięci. Dzieciom niezwykle podobał się ich pierwszy bal karnawałowy w naszym przedszkolu. Było bardzo kolorowo, wesoło i magicznie 🙂

 

 

Biedronki bardzo lubią zabawy na śniegu. Dzieciom zawsze towarzyszy dużo uśmiechu podczas zabaw zimowych.>

Styczeń 2021

W styczniu obchodziliśmy Dzień Babci i Dzień Dziadka. Przygotowaliśmy występ, laurki i zdjęcia dla ukochanych babć i dziadków. Oprócz tego miała miejsce uroczystość Pasowania na przedszkolaka, w której uczestniczyła nasza Pani Dyrektor. Dzieci otrzymały dyplomy, medale i nagrody. Nagranie z występu udostępniliśmy rodzicom.

Grudzień 2020

Dzieci utrwalały znajomość  figur geometrycznych oraz układały rytmy z choinek i bombek na przygotowanych dywanikach. Następnie każde dziecko stworzyło z  figur o różnej wielkości bałwanka bądź choinkę.

Nasza grupa przygotowała Jasełka. Każde dziecko było aniołkiem. Nagrany film z tańcem, piosenkami i śpiewanymi kolędami  został udostępniony rodzicom.

W grudniu miały miejsce również pierwsze zabawy na śniegu. Biedronki były zachwycone i świetnie się bawiły.

Z okazji Mikołajek każde dziecko ubrało się na czerwono. Dzieci otrzymały prezenty od Mikołaja, wykonały pracę plastyczną- Mikołaja, a także każdy zrobił sobie zdjęcie w fotobudce z wizerunkiem Mikołaja. Tego dnia uśmiech nie schodził z twarzy Biedronek 🙂

Listopad 2020

Gry i zabawy stolikowe. W wolnej chwili układamy puzzle i gramy w gry. Biedronki uczą się współpracy i pracy w parach.

Z okazji 11 listopada zaśpiewaliśmy jedną zwrotkę hymnu oraz piosenkę “Jesteśmy Polką i Polakiem”. Poznaliśmy również nasze symbole narodowe.

Zajęcia matematyczne “Liczymy nasze misie”. Dzieci przeliczały ile mają misiów, ustawiały je od najmniejszego do największego oraz rozpoznawały kolory misiów

Biedroneczki w ramach nauki o zdrowym odżywianiu poznały różne owoce i warzywa. Pięknie opowiadały o tym co można zrobić z owoców i warzyw. Dowiedziały się jak robi się zupę pomidorową. Wykonały pracę plastyczną “Przetwory”. Na koniec zajęć z chęcią zjadły zdrowe owoce i warzywa.

 

Październik 2020

Korzystamy z pięknej pory roku jaką jest jesień. Biedronki zbierają kolorowe listki, robią też przy tym kolorowy deszcz liści.

Lampa lawa
Kolejny eksperyment to lampa lawa. Na efekty musieliśmy troszkę poczekać ale opłacało się. Biedronki były zachwycone i cierpliwie obserwowały powstające bąbelki unoszące się do góry.

Jak powstaje tęcza w domowych warunkach?
Biedronki bardzo czekały na eksperymenty. Dzieci dowiedziały się jak powstaje tęcza i jakie są jej kolory. Biedronkom bardzo podobał się ten eksperyment, a uśmiech gościł na twarzach.

W tym tygodniu dowiedzieliśmy się o tym jak powstaje chleb. Dowiedzieliśmy się również skąd się bierze wełna. Oglądaliśmy ubrania wykonane z tego tworzywa. Na zdjęciach wyklejaliśmy owieczki z kłębków wełny. Dzieciom bardzo podobała się ta aktywność 🙂

W naszej grupie obchodziliśmy Dzień Dziewczynki. Dziewczynki otrzymały od naszych chłopców bransoletki. Wszyscy otrzymali również coś słodkiego. Uśmiech nie schodził z twarzy naszych Biedronek 🙂

Wrzesień 2020

Z okazji Dnia Chłopaka dziewczynki wręczały naszym chłopcom książeczki. Chłopcy otrzymali również medale. Na koniec każdy otrzymał coś słodkiego. Biedronkom bardzo podobały się niespodzianki 🙂

Z okazji Dnia Przedszkolaka wykonywaliśmy zdjęcia w fotobudce. Każdy wybierał sobie akcesoria do zdjęcia i czekał z niecierpliwością na swoją kolej. 

 

Na plac zabaw chodzimy i wesoło się bawimy:)

Bardzo smakują nam wszystkie posiłki i chętnie je zjadamy, a przed obiadem piosenki śpiewamy 🙂

Pierwszy dzień Biedronek w przedszkolu. Pierwszego dnia odbywały się zabawy integracyjne przy muzyce, a także malowaliśmy na folii. Było dużo zabawy, a uśmiech gościł na twarzach naszych przedszkolaków. 

Skip to content