Galeria zdjęć BIEDRONKI 2021/2022

Czerwiec 2022

Wyjście do cukierni

Maj 2022

Wizyta w Planetarium

Poznajemy zawód listonosza

Obchodzimy Dzień Pszczoły

Kwiecień 2022

Charytatywny Kiermasz Wielkanocny. Przygotowaliśmy wspaniałe ozdoby.

Sadzimy kwiaty

Marzec 2022

Poznajemy przysłowie “W marcu jak w garncu”

Dzień Kobiet

Pierwszy Dzień Wiosny

Luty 2022

Dzień Przyjaźni

Układ słoneczny- praca zbiorowa

Tworzymy instrumenty

Poznajemy zasady bezpieczeństwa w ruchu ulicznym

Matematyczna nauka rytmów

Styczeń 2022

BAL KARNAWAŁOWY

Zajęcia gimnastyczne.

Grudzień 2021

Pieczenie pierniczków. Zgodnie z tradycją upiekliśmy pierniczki, które nastepnie ozdabialiśmy. Wszystko nam smakowało i wręczyliśmy ozdobione i wykonane pierniczki naszym rodzicom.

Jasełka w naszej grupie.

Listopad 2021

Z okazji Dnia Misia naszą grupę odwiedził Miś Yogi, otrzymaliśmy  medale, żelki i pierniczki w kształcie misia. Dzieci były bardzo szczęśliwe i zaskoczone tak wieloma niespodziankami.

Z okazji 11 listopada odśpiewaliśmy hymn i zatańczyliśmy dwie ludowe piosenki.

Zajęcia matematyczne-ukladanie rytmów.

Październik 2021

W październiku odwiedziła nas mama Macieja aby opowiedzieć nam o swoim zawodzie i o roli pszczół w przyrodzie. Zajęcia były poprowadzone z okazji dnia zwierząt. Mama Maćka  przyniosła wiele rekwizytów i pomocy. Otrzymaliśmy również miód, pyłek pszczeli i pierzgę do degustacji. Po powrocie do przedszkola dzieci chętnie skosztowały smakołyków. Zajęcia były dla dzieci niezwykle ciekawe. Dziękujemy mamie za tak wspaniałe zajęcia.

Z okazji Dnia Chłopaka wyszliśmy do kina na seans: Psi Patrol. Wycieczka była bardzo udana, a dzieciom bardzo podobał się seans.

Wrzesień 2021

Z racji tego, że nasza grupa bierze udział w ogólnopolskim  projekcie edukacyjnym:Sensoryczny Kogel Mogel stworzyliśmy ścieżkę sensoryczną z uzbieranych wcześniej darów natury. Każde dziecko przeszło ścieżkę i bardzo spodobała się dzieciom taka aktywność.

W biedronkach zaczęliśmy uczyć się o zasadach ruchu drogowego. Przeszliśmy ma spacer, na skrzyżowanie. Zapoznaliśmy się z zasadami panującymi na jezdni, szukaliśmy też znaków drogowych oraz uczyliśmy się kiedy można przechodzić przez jezdnię. Nie obyło się również bez zbierania kolorowych liści. Na koniec wszystkie biedronki otrzymały odblaski. Wykonaliśmy również karty pracy związane z przejściem dla pieszych oraz przejściem do przedszkola.

Z okazji Dnia Przedszkolaka biedronki otrzymały medale i balony. Oprócz tego zorganizowaliśmy zawody sportowe na świeżym powietrzu oraz zabawę w sali.

We wrześniu rozpoczęliśmy nasze zajęcia od stworzenia grupowego kodeksu przedszkolaka. Ustaliliśmy zasady panujące w grupie. Dzieci podpisywały kodeks za pomocą odcisku ręki, którą pomalowaliśmy farbą. Biedronki miały przy tworzeniu kodeksu świetną zabawę.

Nasze biedronki liczyły swoje kropki. Każda grupa musiała również odnaleźć swój kolor. Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z zadaniem i świetnie się przy tym bawiły.

Skip to content