Podsumowanie zebrania organizacyjnego 28.06.2021

Drodzy Rodzice,

Najważniejsze informacje po zebraniu:

1. Przedszkole czynne jest w godzinach 6.30 – 16.30.

2. Dziecko należy przyprowadzić do godziny 8.10. Ewentualne spóźnienie lub trwającą kilka dni nieobecność proszę zgłaszać do sekretariatu przedszkola (89 542 90 15, wew. 243). Dzieci sześcioletnie objęte są rocznym przygotowaniem przedszkolnym i ich frekwencja jest monitorowana.

3. Płatności:

  • Dzienna stawka za wyżywienie: 7 zł, bezpłatny pobyt dziecka w przedszkolu 7.30 – 12.30, poza tymi godzinami naliczana jest opłata w wysokości 1 zł za każdą rozpoczętą godzinę,

  • Naliczenie opłat odbywa się poprzez system elektroniczny.

  • Na początku każdego miesiąca po zalogowaniu się na swoje konto w portalu PUO (link z instrukcją do logowania: https://portal.edukacja.olsztyn.eu/jst/olsztyn/inline/8.aspx  ,  znajdą państwo kwotę do zapłaty.

  • Płatności należy dokonać na wskazane konto dokładną kwotą do 10. dnia każdego miesiąca.

  • W sierpniu otrzymają Państwo karty magnetyczne do otwierania drzwi wejściowych. Prosimy również o wyrobienie dziecku Olsztyńskiej Karty Miejskiej (https://kartamiejska.olsztyn.eu/ ), dzięki której będzie możliwe ewidencjonowanie pobytu dziecka w przedszkolu. Numer Olsztyńskiej Karty Miejskiej proszę przekazać do sekretariatu

  • Jeżeli posiadają Państwo Olsztyńską Kartę Dużej Rodziny, mają Państwo prawo do 50% zniżki za pobyt dziecka w przedszkolu. Kserokopię obu stron karty proszę dostarczyć do sekretariatu przedszkola.

4. Język angielski realizowany jest w każdej grupie wiekowej dwa razy w tygodniu w wymiarze adekwatnym do wieku (2×15 min lub 2×30 min). Religia organizowana jest na życzenie rodziców w takim samym wymiarze.

5. Pomoc psychologiczno – pedagogiczna organizowana jest na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 9 sierpnia 2017 r. w sprawie zasad organizacji i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach (Dz.U. 2017 poz. 1591 z późn. zm).

6. Ramowy rozkład dnia:

  • posiłki: śniadanie 8.20, II śniadanie 10.30, obiad: 12.10, podwieczorek 14.15,

  • wypoczynek (w zależności od grupy wiekowej): 12.30 – 14.00,

  • zajęcia dydaktyczne, zabawy dowolne, spacery, język angielski, religia, pomoc psychologiczno-pedagogiczna realizowane są wg odrębnych grafików w zależności od grupy.

7. Kontakt z nauczycielami: telefoniczny w godzinach pracy sekretariatu, mail służbowy (adresy mailowe do poszczególnych nauczycieli znajdują się na stronie internetowej). Zebrania, konsultacje, umówione spotkania – terminy zostanę przedstawione Państwu na zebraniu we wrześniu.

8. Ubezpieczenie dzieci jest dobrowolne, można przyłączyć się do ubezpieczenia grupowego, ubezpieczyć dziecko indywidualnie lub zupełnie zrezygnować z ubezpieczenia.

9. Lipiec 2022 jest miesiącem przerwy w pracy przedszkola. Gmina Olsztyn nie zapewnia przedszkoli dyżurnych. Proszę o zapewnienie w tym okresie opieki dziecku we własnym zakresie.

10. Pakiety edukacyjne i wyprawka plastyczna zostaną ustalone we wrześniu na zebraniu. Na pierwszy dzień w przedszkolu prosimy o przygotowanie dziecku podpisanego worka z:

– kapciami – wsuwanymi lub na rzepy,

– kompletem ubranek na zmianę (bielizny osobistej może być więcej),

– pudełkiem chusteczek (100 szt.),

– opakowaniem chusteczek nawilżanych,

– podkładami na leżaczek ( jeśli dziecku zdarza się zmoczyć podczas snu),

– grzebykiem/szczotką do włosów,

– podpisanymi: szczoteczką, kubeczkiem i pastą do zębów.

W obecnej chwili (zgodnie z wytycznymi GIS i rozporządzeniami MZ i MEiN) dziecko nie może przynosić z domu swoich zabawek (w tym przytulanek), jeżeli nastąpią zmiany w przepisach, na pewno Państwa poinformuję).

11. Dni adaptacyjne: 30 – 31.08.2021 r. godz. 10.00 – 11.30 – Pszczółki (rocznik 2018)

                                   31.08.2021 r. godz. 9.00 – 10.30 – Liski   (rocznik 2016, 2017)

                Szczegółowe informacje dotyczące dni adaptacyjnych zostaną podane w późniejszym terminie)

12. Dokumenty:

https://www.mac.pl/aktualnosci/wokol-przedszkola-nowy-program-wychowania-przedszkolnego  ,

https://dlanauczyciela.pl/zasob/160307,english-play-box-program-nauczania-.pdf  ,

https://katecheza.diecezja.pl/wp-content/uploads/sites/4/2018/01/program-nauczania-religii-KWEP-19.07.2010.pdf  ,

13. Procedury i regulaminy obowiązujące w przedszkolu znajdują się na stronie internetowej przedszkola.

14. Prosimy Rodziców najmłodszych dzieci o trening samodzielności i czystości swoich Pociech. Zapraszam do zapoznania się ze wskazówkami, jak przygotować dziecko do przedszkola: https://pm8.zso3.olsztyn.pl/adaptacja-dziecka-w-przedszkolu/

W naszym przedszkolu dzieci uczą się samodzielności od pierwszych dni pobytu: posługują się kompletem sztućców, sprzątają po posiłkach stoliki, samodzielnie ubierają się i przebierają, podejmują samodzielnie decyzje na miarę swoich możliwości.

W razie pytań zapraszam do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Życzę Państwu oraz naszym Przedszkolakom

bezpiecznych, radosnych i beztroskich wakacji!

Do zobaczenia w sierpniu

Agnieszka Baczewska

Wicedyrektor ZSO nr 3

 

Rekrutacja do przedszkola 2022/2023

Drodzy Rodzice, Informujemy, że rekrutacja do Przedszkola Miejskiego Nr 8 w Olsztynie na rok szkolny 2022/2023 rozpoczyna się od 02 marca 2022 r. od godz. 8:00 do 16 marca 2022 r. do godz. 15:00 Aby prawidłowo wypełnić wniosek mogą Państwo skorzystać z instrukcji, znajdującej się w poniższym linku: REKRUTACJA ELEKTRONICZNA INSTRUKCJA Terminy przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania […]

Czytaj dalej...

Zbiórka rzeczy dla osób z Ukrainy

Czytaj dalej...

Wsparcie dla naszej Weroniki

Drodzy Rodzice, Zachęcamy do wsparcia naszej wychowanki Weroniki. 1%podatku NR KRS 0000387207 Cel szczegółowy 865 Weronika Kotecka Darowizna https://sercadlamaluszka.pl/nasi…/weronika-kotecka Fundacja nie pobiera prowizji od darowizny. Każdą darowiznę można odliczyć od podatku.

Czytaj dalej...
Skip to content